შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალი - 2019-ის ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებები
მეცნიერებისა და ინოვაციების   ფესტივალი - 2019 - ის ფარგლებში შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო  ფონდის მიერ   დაგეგმილი ღონისძიებების ბროშურა იხილეთ ბმულზე.
საჯარო ლექციებზე დასასწრებად გაიარეთ რეგისტრაცია
22 სექტემბერი, კვირა, 15:00 -16:00 სთ
საჯარო შემეცნებითი ლექცია  Climate Change, Future Sources of Energy and the Need for Scientific Research -  ,,კლიმატის ცვლილება, მომავლის ენერგიის წყაროები და ამ თემაზე სამეცნიერო კვლევების მნიშვნელობა
მომხსენებელი:  როჯერ ქაშმორი  - ოქსფორდის უნივერსიტეტის პროფესორი, გაერთიანებული სამეფოს ატომური ენერგიის მმართველი სააგენტოს თავმჯდომარე, რუსთაველის ფონდის საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს წევრი
მისამართი: თბილისი, რუსთაველის გამზ.  N6,   მოსწავლე- ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლე
საჯარო ლექციაზე დასასწრებად დარეგისტრირდით  ბმულზე
24 სექტემბერი, ოთხშაბათი, 15:00 -17:00
ერთობლივი საჯარო ლექცია
მომხსენებლები: ტიციანო კამპორესი - ფიზიკის მეცნიერებათა დოქტორი, CERN CMS ექსპერიმენტის ხელმძღვანელი,  რუსთაველის ფონდის საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს წევრი
თემა: The challenges of fundamental research today and what the accelerator based experiment can do to address them"
ფუნდამენტური კვლევების დღევანდელი გამოწვევები და ამაჩქარებელზე დაფუძნებული ექპერიმენტის როლი მათთან მიმართებაში
სატოში მიჰარა- მაღალი ენერგიების ამაჩქარებლის კვლევითი ორგანიზაცია  KEK (იაპონია), ნაწილაკებისა და ატომების შემსწავლელი ინსტიტუტის სრული პროფესორი, რუსთაველის ფონდის საერთაშორისო საკოორდინაციო საბჭოს წევრი
თემა: ''The challenges of fundamental research today; can precision measurement of elementary particles unlock the secrets of nature?"
ფუნდამენტური კვლევების დღევანდელი გამოწვევები; შესაძლებელია თუ არა ელემენტარული ნაწილაკების გაზომვით ბუნების საიდუმლოებების ამოხსნა.
მისამართი:  თბილისი,  ი. ჭავჭავაძის გამზ. N 1,   ივანე  ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  პირველი კორპუსი, 107-ე აუდიტორია

Events organized by Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia in the framework of International Festival of Science and Innovation 2019
See the brochure of upcoming events on the following link.
October 22, Sunday, 15:00 – 16:00 p.m.
Public informative lecture – “Climate Change, Future Sources of Energy and the Need for Scientific Research’’
Speaker: Roger Cashmore- professor at University of Oxford, Chair of the United Kingdom Atomic Energy Authority, Member of the International Coordination Council of the Rustaveli Foundation.
Address: Youth Art Palace, 6 Shota Rustaveli Ave, Tbilisi.
To attend public lectures register here
September 24, Wednesday, 15:00 – 17:00 p.m.
Joint public lecture
Speakers: Tiziano Camporesi - Doctor of Physical Sciences, led the CERN CMS experiment, Member of the International Coordination Council of the Rustaveli Foundation.
Topic – “The challenges of fundamental research today and what the accelerator based experiment can do to address them"
Satoshi Mihara - High Energy Accelerator Research Organization (KEK, Japan), Full professor at Institute of Particle and Nuclear studies (IPNS), Member of the International Coordination Council of the Rustaveli Foundation.
Topic: ''The challenges of fundamental research today; can precision measurement of elementary particles unlock the secrets of nature?"