ფონდი აცხადებს მოკლევადიან ინდივიდუალურ სამოგზაურო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსს, 2016 წლის 1 ივნისიდან 2016 წლის 31 ოქტომბრის
მოკლევადიანი ინდივიდუალური სამოგზაურო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის მიზანია ხელი შეუწყოს საქართველოს მეცნიერთა მონაწილეობას საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებებში, რათა ინფორმაციის გაცვლისა და გამოცდილების გაზიარების შედეგად გააძლიეროს ადგილობრივი სამეცნიერო პოტენციალი და დაეხმაროს საქართველოს მეცნიერების საერთაშორისო სამეცნიერო ცხოვრებაში ინტეგრაციას.
სამოგზაურო გრანტების საშუალებით ქართველ მეცნიერებს შესაძლებლობა ეძლევათ მონაწილეობა მიიღონ საზღვარგარეთ დაგეგმილ საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებებში.
სამოგზაურო გრანტები ფინანსდება საქართველოს სახელმწიფო ბიუჯეტიდან და მის  სრულ ადმინისტრირებას ახორციელებს სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად განმცხადებელი აგზავნის საბუთებს შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: tg@rustaveli.org.ge
2016 წლის კონკურსი ტარდება 3 ნაკადად.
მეორე ნაკადისათვის საკონკურსო დოკუმენტაციის ფონდში ელექტრონულად წარდგენის ბოლო ვადაა:
2016 წლის  3 მაისი, 16:00 სთ. - 2016 წლის 1 ივნისიდან 2016 წლის 31 ოქტომბრის ჩათვლით დაგეგმილი ღონისძიებებისთვის;
ამობეჭდილი და ხელმოწერილი განაცხადების ფონდის კანცელარიაში რეგისტრირების ბოლო ვადაა:
2016 წლის 6 მაისი16:00 სთ. - 2016 წლის - 1 ივნისიდან 2016 წლის 31 ოქტომბრის ჩათვლით დაგეგმილი ღონისძიებებისთვის;
შენიშვნა: ვადის დარღვევით წარმოდგენილი საკონკურსო განაცხადები შესაბამისი პერიოდებისათვის
საკონკურსოდ არ განიხილება!
მეორე ნაკადისთვის კონკურსის პირობებთან დაკავშირებულ შეკითხვებზე პასუხის გასაცემად კონკურსის მონაწილეთათვის ონლაინ შეკითხვების გამოგზავნის ბოლო დღე - 20 აპრილი.
ფონდი არ ჩაატარებს ინდივიდუალურ კონსულტაციებს.
ელექტრონულ მისამართზე შემოსული შეკითხვების პასუხები დაიდება 22 აპრილს.
ჯგუფური კონსულტაციებისას ხშირად დასმული შეკითხვების პასუხები დაიდება 26 აპრილს.
ჯგუფური კონსულტაციები გაიმართება, შემდეგი გრაფიკით:
14 და 22 აპრილს, 16:00 საათზე, ფონდის საკონფერენციო დარბაზში, შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მ. ალექსიძის ქ. #1, III სართული
კონკურსში მონაწილეებს, განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში, ეცნობებათ პასუხი დაფინანსების შესახებ ფონდის ვებგვერდის საშუალებით.

The goal of short-term individual travel grants is to support Georgian scientists to participate in international activities in order to strengthen the local scientific potential by exchanging information and experience between Georgian and international scientists. Thus, to help Georgian scientists to integrate into international scientific communities.
Individual Travel Grants will enable scientists of Georgia to participate in international scientific activities worldwide.
Individual Travel Grants are funded from the Georgian state budget. Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF) performs all of its administrative matters.
Required documentation should be submitted to : tg@rustaveli.org.ge
2016 Call will be held in 3 phases:
All necessary electronic documentation should be submitted by May 3, 2016, 16:00. For scheduled activities from June 2016-till 31 October 2016.
Printed and signed documentation should be submitted to SRNSF office by May 6, 2016, 16:00.
For scheduled activities from June 2016-till 31 October 2016.
Documentation that are not submitted due time will not be considered. The deadline for submitting  online questions about the call is 20 April, 2016. SRNSF will not provide individual consultations.
Answers to online questions will be published on 22 of April.
Answers to frequently asked questions during group consultations will be available on 26 of April.
Schedule for group consultations:
14 and 22 of April, 16:00. SRNSF Conference hall. Address: #1 M. Aleksidze, 3rd floor, Tbilisi.
Participants will be informed about the outcome of their proposals after 10 days from submission of project proposals.