ბაქსვუდის საერთაშორისო  სკოლა
სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის 2016 წლის18 მარტის N49 ბრძანებით დამტკიცებული „2016  წლის საერთაშორისო ოლიმპიადებისათვის საქართველოს ნაკრები გუნდების წევრების დაკომპლექტების, წვრთნისა და საერთაშორისო ოლიმპიადებში მონაწილეობის ადმინისტრირების პროცედურები და პირობების“ მე-11 მუხლის მე-8 პუნქტის თანახმად,   იმ შემთხვევაში თუ რეზერვისტებს შორის არიან მე-12 კლასელები,  მათ ნაცვლად წრთვნას გაივლიან რეზერვისტებსშორის არ მოხვედრილი რეიტინგული სიის მომდევნო უმცროს კლასელები.
ყოველივე ზემოაღნიშნულის გათვალისწინებით, ვინაიდან ბილოგიის შესარჩევ ტურებში ოთხი მოსწავლის გარდა ყველა მე-12 კლასელია,  წრთვნას ნაცვლად,   ხარბედია თორნიკე (სკოლა მარიოტა) ქათამაძე ბესიკი ( თბილისის 133 საჯარო სკოლა) და ხვიჩია მარიამი (სსიპ - აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა -მათემატიკის ქალაქ თბილისის №42 საჯარო სკოლა) წვრთნას გაივლის გრიგოლია გიორგი (სსიპ - ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლა) მე 11 კლასი.
ბიოლოგიაში  საქართველოს ნაკრები გუნდი წარდგება ბიოლოგიის  27-ე საერთაშორისო ოლიმპიადაზე IBO 2016   ვიეტნამში, ჰანოიში 17-24 ივლისს.

Buckswood International School - Tbilisi |
According the article 11, paragraph 8, decree of SRNSF director general N49, dated March 18, 2016 ‘Terms and conditions for administering processes of Georgian national team composition, training and participation in the International Olympiad 2016’, if reserve team consists of 12th graders, the lower grader students, who were not listed in the reserve team, will be trained instead.
As the abovementioned reserve team members are 12th grader students, the 11th grader student Giorgi Grigolia will be trained instead of Tornike Kharbedia (School Mariota), Besiki Katamadze (N133 Tbilisi Public School) and Mariam Khvichia (LEPL N42 Public School of Physics and Mathematics Named after Academician I. Vekua).
Georgian national team will be present at the 27th International Biology Olympiad in Vietnam, Hanoi on July 17-24.