2019 წლის გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის II ეტაპის შედეგები
დასრულდა 2019 წლის გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსის II ეტაპი. კონკურსის აღნიშნულ ეტაპზე მონაწილეობდა 79 განაცხადი. პროექტები შეფასდა საერთაშორისო დამოუკიდებელი ექსპერტების მიერ საქართველოს მთავრობის 2011 წლის 16 თებერვლის N85 ბრძანებით დამტკიცებული შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად.
ფონდმა დაადგინა მეორე ეტაპზე შეფასებული პროექტების რანჟირებული სიები და განსაზღვრა მესამე ეტაპზე გადასული პროექტები ფონდის გენერალური დირექტორის 6 აგვისტოს N92 ბრძანებით დამტკიცებული "2019 წლის გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსში დარეგისტრირებული პროექტების საბოლოო ქულის დაანგარიშების და დაფინანსების წესის" მიხედვით.
კონკურსის III ეტაპზე გადავიდა 65 პროექტი.
აპლიკანტებს ინდივიდუალური შეფასებების ნახვა შეუძლიათ GMUS - ბაზაში
III ეტაპზე გადასული პროექტები
რანჟირებული სიები კატეგორიების მიხედვით
დამატებით მოგახსენებთ, რომ კომისიის წინაშე III ეტაპზე გადასულ მონაწილეთა პრეზენტაციების განრიგი გამოქვეყნდება უახლოეს დღეებში.

Results of the second stage of the call for Applied Research State Grant 2019 are announced
The second stage of the call for Applied Research State Grant 2019 is finished. 79 applicants have been participating at this stage of the call. The projects have been evaluated by independent international experts in accordance with the evaluation criteria approved by the decree N85 of Government of Georgia on 16 February 2011.
Shota Rustaveli Foundation identified applicants for the third stage of the call, in accordance with the decree of Director General of Rustaveli Foundation N92 on “Calculating final grades and financing procedures for projects submitted for applied research state grant call”