2015 წლის საანგარიშო კონფერენცია
2015 წლის 29 დეკემბერს,  სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში“ გაიმართა შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის  კონფერენცია "სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის 2015 წლის საქმიანობის შედეგები და სამომავლო პერსპექტივები".
კონფერენციას ესწრებოდნენ: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე, სსიპ-ების ხელმძღვანელები, საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის პრეზიდენტი, საქართველოში აკრედიტებული უნივერსიტეტების რექტორები, პრორექტორები, სამეცნიერო დეპარტამენტებისა და კვლევითი ინსტიტუტების ხელმძღვანელები, საერთაშორისო სამეცნიერო სააგენტოებისა და პროგრამების ეროვნული საკონტაქტო პირები და მეცნიერების განვითარების საკითხებით დაინტერესებული სამიზნე ჯგუფები.
კონფერენციის ფარგლებში წარმოდგენილი იყო 2015 წელს ფონდის წლიური ანგარიში. ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, მარინე ჩიტაშვილმა დამსწრე საზოგადოებას გააცნო 2015 წლის შედეგები და 2016 წლის გეგმები და პრიორიტეტები. კონფერენციის მეორე ნაწილი დაეთმო სამუშაო ჯგუფებში მუშაობას, სადაც თემატურად, ინტერესების სფეროს შესაბამისად,  გადანაწილდა სამიზნე აუდიტორია. სამუშაო ჯგუფებში განიხილეს: ფონდის ძირითადი გამოწვევები-კვლევითი გრანტები; საკონკურსო კომისიებში მუშაობა და შეფასების კრიტერიუმები; საერთაშორისო გრანტები და საქართველოს მეცნიერთა ჩართულობა საერთაშორისო პროგრამებში.

2015 Annual Conference
Shota Rustaveli National Science Foundation’s conference "Overview of Shota Rustaveli National Science Foundation 2015 Activities and future prospects" was held on December 29, 2015 in hotel "Radisson Blue Iveria".
The conference was attended by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia, the heads of its sub-agencies (LEPLs), the President of the National Academy of Science, rectors and pro-rectors of Georgian accredited universities, the heads of the scientific departments and research institutes, national contact persons for international scientific agencies and programs, and target groups concerned with the science development issues.
The Foundation’s 2015 annual report was presented during the conference. The Director General of the Foundation, Marine Chitashvili, introduced to the public 2015 activities and results and 2016 plans and priorities of the Foundation. The second half of the conference was the activities performed in the working groups, where thematically, in accordance with their interests, the target audience was divided into working groups. The working groups discussed: the Foundation’s main challenges –research grants; competition committee activities and evaluation criteria; international grants and the involvement of Georgian scientists in the international programs.