საერთაშორისო კონფერენცია „ქართველთა კულტურული კვალი გერმანიაში“
2018 წლის 4 ოქტომბერს, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის წიგნის სახლში „ლიგამუსი“ გაიხსნა ქართულ-გერმანული ურთიერთობების 200 წლისთავისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო კონფერენცია: „ქართველთა კულტურული კვალი გერმანიაში“. პროექტი დაფინანსებულია შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ. კონფერენციის თანაორგანიზატორია რეგენსბურგის აღმოსავლეთ და სამხრეთ ევროპის კვლევების ინსტიტუტი, ხოლო პროექტის ხელმძღვანელი გახლავთ – პროფ. ნ. დობორჯგინიძე.
კონფერენციის მიზანია, შეაჯამოს და ქართველ და უცხოელ მეცნიერებს განსახილველად წარუდგინოს 2015-2018 წლებში ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში განხორციელებული ამავე სახელწოდების კვლევითი პროექტის შედეგები.

On October 4, 2018, Ilia State University book store "Ligamus" hosted an international conference "Georgian Cultural Activity in Germany”, dedicated to the 200th Anniversary of Georgian-German Relations: ". The project is funded by Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia. The co-organizer of the conference is the Regencerburg Institute of East and South European Studies and the project is headed by Prof. N. Doborjginidze.
The aim of the conference is to summarize research findings of the projects implemented at Ilia State University in 2015-2018 and present to the Georgian and foreign scientists.