“ცენტრალური აზიის და სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი მეცნიერების და ტექნოლოგიების განვითარების სფეროში” (IncoNet CA/SC)
2010-2013 წწ. შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი მონაწილეობდა  ევროკავშირის კვლევისა და ტექნოლოგიური განვითარების მე-7 ჩარჩო პროგრამის (FP7) მიერ დაფინანსებულ პროექტში “ცენტრალური აზიის და სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების საერთაშორისო თანამშრომლობის ქსელი მეცნიერების და ტექნოლოგიების განვითარების სფეროში” (IncoNet CA/SC)
პროექტი მიზნად ისახავდა სამხრეთ კავკასიის და ცენტრალური აზიის ქვეყნების მეცნიერთა კოოპერაციის გაღრმავებას ევროკავშირის ქვეყნებთან და მეცნიერების პოლიტიკის ჰარმონიზაციას, ერთობლივი კვლევების ხელშეწყობას, (პირველ რიგში FP7-ის ფარგლებში) ინფორმაციის ოპერატიულ გაცვლას და სხვა.
პროექტის ფარგლებში ასევე გათვალისწინებული იყო რეგიონის ქვეყნების (მათ შორის საქართველოს) დახმარება მეცნიერებისა და ტექნოლოგიური განვითარების სტრატეგიული საკითხების განსაზღვრაში, საინოვაციო საქმიანობის წახალისების გზების  შემუშავებასა და მეცნიერებასა და ბიზნესს შორის კავშირების გაძლიერებაში.
პროექტის განხორციელებისათვის ევროკომისიის მიერ გამოყოფილი იყო 1,6 მლნ ევრო, მათგან შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისთვის გრანტის სახით გათვალისწინებულმა თანხამ შეადგინა 47 000 ევრო.

In 2010-2013, Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF) participated in the project “S&T International Cooperation Network for Central Asian and South Caucasus Countries” (IncoNet CA/SC) funded under the EU 7-th Framework Programme for Research and Technological Development (FP7).
The project focused on the strengthening and deepening of the S&T cooperation with the Central Asian and South Caucasus countries, as well as with Moldova. The main aims of the IncoNet CA/SC project were: enhancing the policy dialogue with the target countries for the identification of research priorities of mutual interest; development of synergies with other Community policies and instrument for a stronger support to S&T related activities; organization of Info Days and of other activities aiming at an increased participation of researchers from CA and SC in FP7; capacity building and support to the FP7 contact points in the target regions; mapping of key research institutes and analyses/studies on cooperation patterns, S&T Indicators, innovation policies, etc.
The total budget allocated by the European Commission for the implementation of the project equaled 1, 6 mnl Euros, out of which 47 000 Euros has been allocated to Shota Rustaveli National Science Foundation (SRNSF).