„შემოდგომის ლექციები 2017
2017 წლის სექტემბერში  „საქართველო-გერმანიის სამეცნიერო ხიდის“  კონცეფციის ფარგლებში  იულიხის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრში ჩატარდება ე.წ. QUALI-Start-Up ლექციების კურსი. ეს პროექტი  არის - „შემოდგომის ლექციები თბილისში“- პროექტის (2013, 2015) გაგრძელება. ლექციების თემატიკა მოიცავს  ექსპერიმენტული და თეორიული ფიზიკის (ბირთვული ფიზიკა, ნანოტექნოლოგიები , სამედიცინო ფიზიკა),
ქიმიის (ენერგიისა და კლიმატის კონტროლი),  სიცოცხლის შემსწავლელი და ჯანმრთელობის,  მათემატიკის, ინჟინერიისა და ტექნოლოგიების  მიმართულებებს.
პროექტში მონაწილე (ბაკალავრი, მაგისტრი) სტუდენტების სამიზნე ჯგუფების შერჩევა მოხდება ორ ეტაპად. პირველ ეტაპზე დაინტერესებულმა  სტუდენტებმა  უნდა წარმოადგინონ CV,  სამოტივაციო წერილი და სარეკომენდაციო წერილი. (ინგლისური ენის ცოდნა აუცილებელია). კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვთ  საქართველოს უნივერსიტეტების კონსორციუმის (სტუ, თსუ, აგრიუნი და ილიაუნი,) სტუდენტებს. პროექტში მონაწილეობის მსურველებმა მიმართეთ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ფიზიკის დეპარტამენტს.  IV  კორპუსი. ოთახი 306. პროფ. ქეთევან კოტეტიშვილი. საკონტაქტო ნომერი  599-50-48-21. ელ.ფოსტა  k.kotetishvili@gtu.ge
საბუთების  გაგზავნის ბოლო ვადაა 2017 წლის 1 მაისი.
შერჩევის მეორე ეტაპი ჩატარდება 6-10 ივნისს საქართველოს უნივერსიტეტებში:
6 ივნისი - თსუ
7 ივნისი - სტუ
8 ივნისი - ილიაუნი
9 ივნისი - აგრიუნი
გასაუბრებას ჩაატარებენ იულიხის კვლევითი ცენტრის  ინსტიტუტების დირექტორები ადგილობრივი უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლებთან ერთად.

„Autumn Lectures” 2017
In September 2017, QUALI-Start-Up lecture course will take place in Research Center Jülich as part of the GGSB (Georgian-German Science Bridge).
This project continues “Autumn Lectures in Tbilisi” project (2013, 2015). The content of this training course will be in the fields of experimental and theoretical physics (Nuclear Physics, Nanotechnologies, Physics in Medicine), chemistry (Energy and Climate Control), life sciences, health, mathematics, engineering and technologies.
Selection of target groups (Bachelors and Masters students) will be conducted in two stages. At the first stage, students must submit the following: CV, letter of motivation and letter of recommendation. Knowledge of English language is essential. Consortium of Georgian universities (TSU, GTU, Agruni, Iliauni) member students are eligible to take part in the program. Applicants should contact Professor Ms. Ketevan Kotetishvili, Department of Physics, Georgian Technical University, Building IV, Auditorium 306. Tel: 599 50 48 21, email: k.kotetishvili@gtu.ge
Deadline for document submission: May 1, 2017.
2nd stage selection panel will take place at Georgian universities (June 6 to 10, 2017):
June 6 - TSU
June 7 - GTU
June 8 - Iliauni
June 9 - Agruni
Selection will be conducted by Institute directors of Research Center Jülich and professors of local universities.