სასტიპენდიო პროგრამა სლოვაკეთის რესპუბლიკის უნივერსიტეტებში
შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას სლოვაკეთის რესპუბლიკის ეროვნული სასტიპენდიო პროგრამის შესახებ. სლოვაკეთის რესპუბლიკის უნივერსიტეტებში და კვლევით დაწესებულებებში, 2016/2017 აკადემიური წლის განმავლობაში მიიღებიან სტუდენტები, მკვლევარები და ლექტორები.
აღნიშნული პროგრამით გათვალისწინებული სტიპენდიის მისაღებად საჭიროა „ონლაინ“ რეჟიმში ელექტრონული აპლიკაციის შევსება და გაგზავნა, არაუგვიანეს მიმდინარე წლის 30 აპრილისა (ცენტრალური ევროპული დროით, 16.00 საათამდე), რომელიც ხელმისაწვდომია შემდეგ მისამართზე: www.scholarships.sk, სლოვაკურ, ინგლისურ, რუსულ, ფრანგულ და ესპანურ ენებზე. ამავე გვერდზე შესაძლებელია დამატებითი ინფორმაციის მოძიება.
ამასთან, აღსანიშნავია, რომ სლოვაკეთის რესპუბლიკის ეროვნული სასტიპენდიო პროგრამა შექმნილია სტუდენტების, დოქტორანტების, მკვლევარების და ლექტორების მობილურობის მხარდასაჭერად და იგი დამტკიცებულია სლოვაკეთის რესპუბლიკის მთავრობის მიერ, ხოლო სტიპენდიით გათვალისწინებულ ფულად სახსრებს ანაზღაურებს სლოვაკეთის რესპუბლიკის განათლების, მეცნიერების, კვლევის და სპორტის სამინისტრო. აქვე გაცნობებთ, რომ 2016/2017 აკადემიური წლის ზაფხულის სემესტრში სტიპენდიის მიღების მსურველებმა, „ონლაინ“ აპლიკაცია უნდა შეავსონ და გააგზავნონ, არაუგვიანეს მიმდინარე წლის 31 ოქტომბრისა.

Scholarship Program of Slovak Republic Universities
Shota Rustaveli National Science Foundation shares information about National Scholarship Program of Slovak Republic. Students, researchers and university teachers are eligible applicants for scholarship at Slovak Republic Universities and research institutions during academic year 2016/2017.
To receive scholarships, it is necessary to complete and submit an application form online not later than April 30, the current year (until 16:00 Central European Time, UGT), on the following webpage: www.scholarships.sk in Slovak, English, Russian, French and Spanish languages. It is possible to find additional information on the same webpage.
National Scholarship Program for the Supports of Mobility of University Students, PhD Students, University Teachers, Researchers and Artists was established by the approval of the Government of the Slovak Republic. The National Scholarship Program of the Slovak Republic (NSP) is funded by the Ministry of Education, Science, Research and Sport of the Slovak Republic. For academic year 2016/2017 summer term scholarships, applicants must complete online application form and submit by October 31, the current year.