საერთაშრისო სამეცნიერო და ტექნოლოგიური კონფერენცია ISTEC – 2016
შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას მეშვიდე საერთაშორისო სამეცნიერო და ტექნოლოგიური კონფერენციის (ISTEC 2016) შესახებ. ღონისძიება გაიმართება მიმდინარე წლის 13 – 15 ივლისს ავსტრიაში, ქ. ვენაში.
საერთაშორისო კონფერენციას წარადგენს ერთობლივად რამდენიმე აკადემიური ინსტიტუცია. ესენია:  ვენის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი, საქარიას უნივერსიტეტი (სტამბოლი, თურქეთი) სტამბოლის უნივერსიტეტი, Governors State University, მეცნიერების, განათლებისა და ტექნოლოგიის ასოციაცია (TASET).
საერთაშორისო კონფერენციის მიზანია მეცნიერების, აკადემიური პერსონალის, სტუდენტებისა და ექსპერტების თავმოყრა და მათ მიერ შესრულებული სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის  პრეზენტაცია. ყველა მიღებული სამეცნიერო სტატია/ნაშრომი გამოქვეყნდება კრებულში, რომელსაც მინიჭებული ექნება ISBN  საერთაშორისო სტანდარტული ნომერი. ამასთან, შერჩეული ნაშრომები გამოქვეყნდება სამეცნიერო ჟურნალებში.

ISTEC – 2016 INTERNATIONAL SCIENCE AND TECHNOLOGY CONFERENCE
7th International Science and Technology Conference (ISTEC) will be held between July 13-15, 2016 at Vienna Technology University in Vienna, Austria. This Congress is a combined academic event of Vienna University of Technology, Sakarya University,  Istanbul University, Governors State University and The Association of Science, Education and Technology (TASET).
The main aim of the ISTEC Conference is to bring together scholars, researchers, educators, students, professionals and other groups who are interested in science and technology to present their works in this academic platform.  All accepted papers will be published  in the Proceeding Book with ISBN and modified version of selected papers will be published in peer reviewed journals such as  TOJSAT and TOJDEL.