საერთაშორისო კონფერენცია - “ინოვაციური ევროპა? ევროკავშირის ინოვაციების ახალი სტრატეგია“
ფონდი ავრცელებს ინფორმაციას საერთაშორისო კონფერენციის შესახებ ინოვაციური ევროპა? ევროკავშირის ინოვაციების ახალი სტრატეგია“, რომელიც გაიმართება მიმდინარე წლის 5 ივნისს 09:00-17:15 ბრუსელის დროით. კონფერენციაზე განხილულ იქნება ევროკავშირის მომდევნო ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი ევროპა“ (Horizon Europe). განსახილველ საკითხებს შორისაა ასევე სხვადასხვა მნიშვნელოვანი პროგრამა და პოლიტიკური საკითხები კვლევისა და ინოვაციის  სისტემის განვითარებისთვის ევროპის მასშტაბით, რაც გულისხმობს სხვადასხვა სფეროს: ჯანმრთელობა, ინფორმაციული და კომუნიკაციური ტექნოლოგიები, მეწარმეობა, ენერგეტიკა, რეგიონალური განვითარება და ა.შ.
კონფერენციაზე განსახილველი ძირითადი საკითხები მოიცავს:
• მრავალსექტორული ინოვაციის პოლიტიკა - ინდუსტრია;
• ინოვაციის დაფინანსება - ევროპული ინოვაციური საბჭომდე;
• ევროკავშირის ჩარჩო პროგრამის მიზანი და მისია;
• ბარიერები ინოვაციის კუთხით - ხელოვნური ინტელექტი, ფინანსები, რეგიონალური განვითარება, ჯანმრთელობა და საერთაშორისო თანამშრომლობა.
კონფერენციაზე დასწრება  შესაძლებელია ასევე ვირტუალურად, რისთვისაც საჭიროა რეგისტრაცია ბმულის მეშვეობით. კონფერენციაზე ინტერაქციისათვის (live webcast), უნდა გამოიყენოთ #InnovativeEU და #HorizonEU.
დამატებითი ინფორმაცია მომხსენებლებისა და კონფერენციის პროგრამის შესახებ, შეგიძლიათ იხილოთ ვებგვერდზე.

SRNSFG disseminates information about the Science|Business annual conference “Innovative Europe? Time for a new EU Innovation Strategy” will will be held on June 5th, 2018 from 9:00 -17:15 (Brussels time).
Europe’s economy is picking up – but what about its engine for future growth: Research and Innovation? This conference debates the policies and programmes Europe will need for long-term prosperity – across all sectors: health, ICT, manufacturing, energy, regional development and more. Highlights include:
• Devising a broad, cross-sectoral innovation policy – energising industry large and small
• How to finance innovation – from Juncker Plan to European Innovation Council?
• What mission for the next EU Framework Programme?
• Workshops on removing barriers to innovation – in artificial intelligence, finance, regional development, health and international cooperation. information about the Science Business.
You can attend the live webcast of the conference. Please register via using the link.  Use #InnovativeEU and #HorizonEU to interact with us at the conference.
Additional information, including the list of speakers and the conference programme can be accessed on the website.