საინფორმაციო დღე Grants for Networking-ის შესახებ
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ორგანიზებით მიმდინარე წლის 10 მაისს, 16:30 საათზე, ჩატარდება ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“- ის EaP PLUS პროექტის ფარგლებში გამოცხადებული მცირე საგრანტო კონკურსის Grants for Networking (გრანტი მოსამზადებელი და საშუამავლო შეხვედრების ორგანიზებისთვის) მეორე რაუნდის შესახებ საინფორმაციო დღე.
Grants for Networking - ის ფარგლებში შეგიძლიათ, მონაწილეობა მიიღოთ საშუამავლო ღონისძიებასა (brokerage events) და Horizon 2020 - ის კონკურსში წარსადგენ საპროექტო განაცხადების მოსამზადებელ შეხვედრაში (preparatory meetings). აღნიშნული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადაა 2018 წლის 31 მაისი, მონაწილეობის მიღება შესაძლებელია 2018 წლის 31 აგვისტომდე დაგეგმილ ღონისძიებებში.
შეხვედრაზე დამსწრე საზოგადოებას მიეწოდება ინფორმაცია კონკურსისა და ევროკავშირის კვლევისა და ინოვაციის ჩარჩო პროგრამა „ჰორიზონტი 2020“-ის შესახებ.

Information Day on the Grants for Networking in brokerage events and Preparatory meetings- 2nd Call
The Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia is organizing the Information Day about the 2nd round of the grant call “Grants for Networking” in the frame of the EaP PLUS Project under EU Framework programme for Research and Innovation “Horizon 2020”. The meeting will be held at the SRNSFG Conference hall (# 1. Aleksidze str, 3rd floor) on May 10, at 16:30.
The Grant for Networking financially supports the participation of local researchers from Eastern Partnership countries in Brokerage Events related to Horizon2020 and Preparatory Meetings for the development of H2020 project proposals.
Deadline for submission is May31, 2018 and candidates can apply for an event scheduled until August 31, 2018.
At the Information Day, the audience will be given information about the Call and EU framework programme for Research and Innovation Horizon 2020” in general.