რუსთაველის ფონდის გენერალურმა დირექტორმა და ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა, მაინის ფრანკფურტში, შოთა რუსთაველის კაბინეტი გახსნეს
2019 წლის 7 ივნისს გერმანიაში, მაინის ფრანკფურტის გოეთეს სახელობის უნივერსიტეტში, რუსთაველის ფონდის გენერალურმა დირექტორმა პროფ. ზვიად გაბისონიამ, ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის ვიცე რექტორმა, საერთაშორისო ურთიერთობებში პროფ. როლფ ვან დიკმა, ფრანკფურტში საქართველოს გენერალურმა კონსულმა ლევან დიასამიძემ და პროფ. მანანა თანდაშვილმა ენათმეცნიერებისა და კულტუროლოგიის ფაკულტეტზე გახსნეს შოთა რუსთაველის კაბინეტი. იდეის ავტორმა, ცნობილმა გერმანელმა ქართველოლოგმა, ემპირიული ენათმეცნიერების ინსტიტუტის მმართველმა დირექტორმა პროფ. იოსტ გიპპერტმა წარმოადგინა უნიკალური პროექტი „რუსთაველის გაციფრულება სხვადასხვა ენაზე“, რომლის მიზანია ქართული კულტურის, ლიტერატურის პოპულარიზაცია. გახსნის საზეიმო ცერემონიას ესწრებოდნენ საქართველოს ფრანკფურტში მოღვაწე და სხვა უცხოელი ქართველოლოგები. ზვიად გაბისონიამ და როლფ ვან დიკმა ისაუბრეს რუსთაველის ფონდსა და ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებასა და ერთობლივი კვლევითი პროექტების განხორციელების პერსპექტივებზე.

The Director General of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and Vice Rector of Goethe University Frankfurt opened Rustaveli cabinet in Frankfurt am Main
On June 7, 2019, Director General of SRNSFG Prof. Dr. Zviad Gabisonia, Vice Rector of Frankfurt University Goethe University, International Relations Prof. Dr. Rolf Van Dick, Consul General of Georgia in Frankfurt, Levan Diasamidze and Prof. Manana Tandazashvili opened the Shota Rustaveli cabinet at the Faculty of Linguistics and Cultural Studies. The author of the opening Rustaveli cabinet is the famous German Researcher in the field of Georgian study, Director of the Institute of Empirical Linguistics Prof. Jost Gippert, who also presented a unique project "Rustaveli's Digitization in Different Languages" which aims to promote Georgian culture and literature.
Zviad Gabisonia and Rolf Van dick also reviewed the existing and future cooperation perspectives between SRNSFG and Frankfurt Goethe University.