ფონდი აცხადებს მაგისტრანტთა სასწავლო-კვლევითი პროექტების გრანტით დაფინანსების 2016 წლის კონკურსს
კონკურსის მიზანია: მაგისტრატურის აკრედიტებულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხული მაგისტრანტების სამაგისტრო ნაშრომის ფარგლებში სამეცნიერო კვლევების ხარისხის გაზრდის, აკადემიური დონის ამაღლებისა და კვლევითი უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობა, ასევე, საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სამეცნიერო-კვლევითი პოტენციალის გაუმჯობესების, სწავლის პროცესში კვლევის ინტეგრაციისა და თემატური და/ან ინტერდისციპლინური მიმართულებით კვლევითი აქტივობის განვითარების ხელშეწყობა.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია საქართველოს მოქალაქე, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების მაგისტრატურის აკრედიტირებულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხულ, სტუდენტის აქტიური სტატუსის მქონე მაგისტრანტს. გრანტის მიღების პერიოდში მაგისტრანტი უნდა იყოს მაგისტრატურის საგანმანათლებლო პროგრამის დამამთავრებელი ან დამამთავრებლის წინა სემესტრის  სტუდენტი.
კონკურსში მონაწილე პროექტის  ხანგრძლივობა შეიძლება იყოს 4-10 თვე, ფონდიდან მოთხოვნილი ჯამური ბიუჯეტი არ უნდა აღემატებოდეს 6 000 ლარს.
პროექტის განხორციელება უნდა დაიგეგმოს 01/01/2017 – 31/12/2017 პერიოდში.
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად საკონკურსოდ მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა გამოგზავნოთ ელექტრონული ფოსტით შემდეგ მისამართზე:  mr@rustaveli.org.ge  2016 წლის 4 ივლისიდან 24 ოქტომბრის  17:00 სთ-ის ჩათვლით.
განცხადება კონკურსში მონაწილეობის შესახებ უნდა წარმოადგინოთ ფონდის კანცელარიაში 2016 წლის 28 ოქტომბრის 17:00 სთ-მდე შემდეგ მისამართზე: თბილისი, ალექსიძის ქ.1, III სართული, შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი (კანცელარია).
დადგენილი ვადის დარღვევით წარმოდგენილი განცხადებები საკონკურსოდ არ განიხილება. კონკურსის პირობებით დადგენილი ვადის დარღვევით წარმოდგენილი პროექტები არ განიხილება. მოთხოვნილი დოკუმენტაციის  წარმოდგენის დადგენილი წესისა და ფორმატის დარღვევის შემთხვევაში პროექტები მოიხსნება კონკურსიდან.
ელ.ფოსტით შეკითხვების დასმა შესაძლებელია 2016 წლის 19 სექტემბრამდე. პასუხები განთავსებული იქნება ფონდის ვებგვერდზე გამოქვეყნებულ „ხშირად დასმულ კითხვებში“.
09/02/2016 - კონკურსის გამოცხადება;
04/07/2016 - ელ. რეგისტრაციის (საკონკურსო დოკუმენტაციის გამოგზავნის) დაწყება;
დაინტერესებულ პირთათვის ჩატარდება ჯგუფური კონსულტაციები:
• 2016 წლის 24 თებერვალი 16:00 სთ.
• 2016 წლის 11 ივლისი 16:00 სთ.
• 2016 წლის 23 სექტემბერი 16:00 სთ.
19/09/2016 - ელ.ფოსტით შეკითხვების დასმის ბოლო ვადა;
24/10/2016 17:00 სთ. - ელ. ფოსტის საშუალებით საკონკურსო დოკუმენტაციის გამოგზავნის ბოლო ვადა;
28/10/2016 17:00 სთ. - კონკურსში მონაწილეობის შესახებ ამობეჭდილი და ხელმოწერილი განცხადების კანცელარიაში დარეგისტრირების ბოლო ვადა;
24/11/2016 - კონკურსის შედეგების გამოცხადება;
24/11/2016-05/12/2016 - ხელშეკრულებების გაფორმება.
მინისტრის ბრძანება
ცვლილება ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებში
კონკურსის პროგრამა და პირობები (დანართი №1)
საპროექტო წინადადების ფორმა (დანართი №2)
პროექტის ბიუჯეტისა და გეგმა-გრაფიკის ფორმები (დანართი №3; 3.1)
მაგისტრანტის CV-ის ფორმა (დანართი №4)
სამაგისტრო ნაშრომის ხელმძღვანელის CV-ის ფორმა (დანართი №5)
კონსულტანტის CV-ის ფორმა (დანართი №6)
პროექტის რეზიუმეს ფორმა (დანართი №7)
სამაგისტრო ნაშრომის ხელმძღვანელის თანხმობის წერილის ფორმა (დანართი №8)
კონსულტანტის თანხმობის წერილის ფორმა (დანართი №9)
განცხადება კონკურსში მონაწილეობის შესახებ (დანართი №10)
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების თანხმობის წერილის ფორმა მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის უსასყიდლოდ გამოყენების შესახებ (დანართი №11)
კლასიფიკატორი (დანართი №12)
პროექტის მომზადებისა და კონკურსზე რეგისტრირების ინსტრუქცია
სხვა დოკუმენტები:
• „დაქირავებულისათვის გადახდილი სამივლინებო ხარჯების ნორმების განსაზღვრის შესახებ“ - საქართველოს ფინანსთა მინისტრის 2005 წლის 5 აპრილის №220 ბრძანება;

Call for MA research scholarships grants 2016
The goal of the competition is: to support quality enhancement in scientific studies, raising academic level and development of research skills - related to the master's thesis of students enrolled at the accredited Master’s educational program, as well as to support improvement of higher educational institutions research capacity and integration of research in learning processes and support development of thematic and/or interdisciplinary research activities.
Competition is open to Georgian citizens, graduate students (with active student status) enrolled in higher educational institutions’ accredited Master’s educational program. In the grant receiving period, an applicant must be the final year student or previous semester student of Master’s educational program.
The projects participating in the competition may last 4-10 months, the total project budget - requested from the Foundation - should not exceed 6 000 GEL.
Project implementation should be planned during 01/01/2017 - 31/12/2017 period.
For participation in the competition, the applicants are required to submit documentation by e-mail at the following address: mr@rustaveli.org.ge from July 4 - including October 3, 2016, 17:00.
Statement of participation in the competition must be submitted to the Foundation Office by October 7, 2016 at 17:00 to the following address: Shota Rustaveli National Science Foundation (office), 3rd floor, 1 Merab Aleksidze Street, Tbilisi.
Applications submitted by breaking the submission deadline will not be considered for the competition. Projects submitted breaking the deadline stated in the competition terms, will not be considered. In case of breaking the established rules and incompliance with format requirements for the document submission, the projects will be removed from the competition.
It is possible to ask questions via e-mail until September 19, 2016. The answers will be published in "frequently asked questions" on the foundation’s website.
09/02/2016 – competition announcement;
04/07/2016 – electronic registration (competition documentation submission) starting date;
24/02/2016 16:00  – group consultation - Registration Form
11/07/2016 16:00  – group consultation - Registration Form
23/09/2016 16:00  – group consultation -  Registration Form
19/09/2016 – deadline for questions via email;
03/10/2016 17:00  - deadline for competition documentation submission via email;
07/10/2016 17:00  - deadline for registration of printed and signed application forms at the Foundation Office;
24/11/2016 – publishing competition results;
24/11/2016-05/12/2016 – signing agreements.
Detailed information on the competition terms and conditions can be found in the following documents:
Order of the Minister
Order of the Director General
Competition program and terms (Appendix №1)
Project proposal form (Appendix №2)
Project budget and schedule form (Appendix №3; 3.1)
CV form for Graduate Student (Appendix №4)
CV form for Master’s thesis supervisor (Appendix №5)
CV form for consultant (Appendix №6)
Project summary form (Appendix №7)
A letter of consent form for the Master’s thesis supervisor (Appendix №8)
A letter of consent form for the consultant (Appendix №9)
Statement of participation (in the competition) Form (Appendix №10)
Letter of consent form for higher educational institutions about free of charge usage of material-technical base (Appendix №11)
Classificator (Appendix №12)
Instructions for project preparation and registration for the competition
Frequently asked questions
Other documents:
• Order of the Minister of Finance №220 of April 5, 2005 "About employee travel expense rates determination";