საქართველოს ონკოლოგიური უროლოგიის მეორე საერთაშორისო კონგრესი
26 ოქტომბერს, 09:00 საათზე, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საერთაშორისო კონგრესი ონკოუროლოგიაში  გაიხსნა. აღნიშნული კონგრესი დაფინანსებულია შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის, MMT ჰოსპიტალისა და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ. ღონისძიებაზე სტუმრებს სიტყვით მიმართა ფონდის გენერალურმა დირექტორმა ბატონმა ზვიად გაბისონიამ.
კონგრესში მონაწილეობას იღებენ ამ დარგის მსოფლიოს წამყვანი სპეციალისტები - ამერიკის, გერმანიის, შვედეთის, საფრანგეთის, იტალიის, ბელგიის, დიდი ბრიტანეთის, რუსეთის, უკრაინის, სომხეთის, აზერბაიჯანისა და საქართველოს გამოჩენილი წამყვანი მეცნიერები და ექიმები.
უროლოგიურ სიმსივნეებთან ბრძოლა აქტუალური თემაა დღევანდელ მსოფლიო მედიცინაში. არსებობს სრულიად ახალი მიდგომები და რეკომენდაციები ამ პათოლოგიათა დასამარცხებლად. კონგრესის ძირითადი მიზანია ამ სიახლეების ურთიერთგაზიარება და ქართველი ექიმებისთვის თანამედროვე მსოფლიო მედიცინის განვითარების პროცესებში თანამონაწილეობა. უროლოგიაში ფართოდ ინერგება მკურნალობის ახალი სტრატეგია და ტაქტიკა. სხვადასხვა დარგის საერთაშორისოდ აღიარებული ექსპერტები შეაჯამებენ არსებულ სამეცნიერო ინოვაციებს, მოხდება აზრთა გაცვლა, და დისკუსიები. ეს, უზრუნველჰყოფს სამეცნიერო-პრაქტიკულ და კლინიკურ პროგრესს, სპეციალისტთა ცოდნის, გამოცდილების ზრდას, პროგრესული იდეების დანერგვას.
კონგრესი მულტიდისციპლინურია - მასში მონაწილეობენ უროლოგები, ონკოლოგები, რადიოლოგები და პათანატომები სხვადასხვა ქვეყნებიდან.

Second International Congress of Oncologic Urology
On October 26, 2018 at 09:00, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University hosted International Congress in Oncologic Urology. This Congress is funded by Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia, MMT Hospital and Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. Dr. Zviad Gabisonia, the Director General of the Foundation addressed the guests at the event.
Leading scientists and doctors were participating in the congress from various countries - USA, Germany, Sweden, France, Italy, Belgium, Great Britain, Russia, Ukraine, Armenia, Azerbaijan and Georgia.
The fight against Urologic Diseases is an important topic in today's world medicine. There are completely new approaches and recommendations to defeat these pathologies. The main goal of the Congress is to share the innovations in this field and participation of Georgian doctors in the development of modern world medicine. New strategies and tactics of treatment are widely introduced in Urology. Internationally recognized experts of various fields will summarize existing scientific innovations, exchange their views and discuss. This will provide scientific-practical and clinical progress, enhance the knowledge of professionals, experience, and introduce progressive ideas.
The Congress is multidisciplinary - it involves Urologists, Oncologists, Radiologists and Path anatomies from different countries.