ფონდი აცხადებს საფრანგეთის სამეცნიერო კვლევების ეროვნული ცენტრისა და ფონდის ერთობლივ საგრანტო კონკურსს - „საერთაშორისო თანამშრომლობის პროექტი“ (PICS)
საფრანგეთის სამეცნიერო კვლევების ეროვნული ცენტრისა და სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ერთობლივი სამეცნიერო საგრანტო კონკურსი - „საერთაშორისო სამეცნიერო თანამშრომლობის პროექტი (PICS)
კონკურსის აბრევიატურა: CNRS PICS
კონკურსის მიზანი:  მეცნიერების სფეროში ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის გაღრმავება–გაფართოება და საქართველოს მეცნიერთა კვლევების დონის ამაღლება,  ახალგაზრდა მეცნიერთა ერთობლივ კვლევებში აქტიური ჩართვა და ევროპულ სამეცნიერო-კვლევით სივრცეში მათი ინტეგრაციის  ხელშეწყობა.
პროექტის ხანგრძლივობა: 36 თვე
კონკურსის მთავარი პირობა: კონკურსის მთავარი პირობაა ერთობლივი საპროექტო წინადადების წარდგენა, საქართველოს და საფრანგეთის მეცნიერთა ჯგუფებს შორის თანამშრომლობის გამოცდილება და შედეგად სულ მცირე ერთი გამოქვეყნებული ერთობლივი სამეცნიერო პუბლიკაცია.
ფონდის მიერ თითოეული პროექტისთვის გამოყოფილი საგრანტო დაფინანსება წელიწადში არ აღემატება 10 000 ევროს ეკვივალენტს ლარში.
CNRS-ის ელექტრონული რეგისტრაციის სისტემაში ერთობლივი საპროექტო განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 2018 წლის 30 მაისი.  (იხილეთ სარეგისტრაციო ბმული).
პროექტის ფრანგი ხელმძღვანელის მიერ CNRS-ში ერთობლივი განაცხადის წარდგენასთან ერთად, საქართველოს მეცნიერთა ჯგუფის ხელმძღვანელმა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის კანცელარიაში ა.წ. 15 ივნისის 17:00 სთ-მდე უნდა წარმოადგინოს CNRS-ის ელექტრონულ სისტემაში დარეგისტრირებული საპროექტო წინადადების ორიგინალი და მისი ინგლისურენოვანი თარგმანი ელექტრონული სახით დისკზე (CDR) PDF ფორმატით. ფონდის კანცელარიაში ასევე წარმოდგენილი უნდა იყოს პროექტის მონაწილე საქართველოს მეცნიერთა ჯგუფის ხელმძღვანელის და მისი ორგანიზაციის ადმინისტრაციის უფროსის/უფლებამოსილი პირის  ერთობლივი განცხადება (დანართი 2 ).
პროექტის შესახებ ინფორმაციას შეგიძლიათ გაეცნოთ ვებგვერდზე ინგლისურად და ფრანგულად.
2018 წლის 30 აპრილი - კონკურსის გამოცხადება;
2018 წლის 30 მაისი - განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადა CNRS-ის ელექტრონული რეგისტრაციის სისტემაში;
2018 წლის 15 ივნისი -  განაცხადების წარდგენა ფონდის კანცელარიაში ;
2019 წლის თებერვალი - გამარჯვებული პროექტების გამოვლენა CNRS-ის მიერ;
2019 წლის თებერვალი-მარტი- შედეგების დამტკიცება და გამოცხადება.
დამატებითი ინფორმაციისთვის შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ:
CNRS-ში საკონტაქტო პირს: Gulnara Le Torrivellec (+33 1 44 96 44 53)
ელ. ფოსტა: Gulnara.LETORRIVELLEC@cnrs-dir.fr
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მხრიდან კონკურსის კოორდინატორები: მარიამ ქებურია, თამთა შკუბულიანი,  მეგი ქარცივაძე, ოთარ გოგიაშვილი

SRNSFG announces the joint call 2018 of the French National Center for Scientific Research and Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia – International Programme for Scientific Cooperati
The joint call 2018 of the French National Center for Scientific Research and Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia – International Programme for Scientific Cooperation (PICS)
Call abbreviation: CNRS PICS
Aim of the Call: to enhance and expand scientific cooperation opportunities between Georgia and France, to support Georgian scientists’ involvement in the joint research activities and promote their integration into the European scientific research area.
Duration of the Project: 36 months
Major terms and conditions of the joint call: the major aim of the call is to submit the joint project proposal and experience between the Georgian and French scientists and at least one joint scientific publication.
Funding for each project to Georgian scientific team by the SRNSFG should not exceed 10 000 EUR (equivalent in GEL) per year.
Deadline for submitting joint proposals to CNRS electronic registration system is May 30, 2018 (Registration link).
As the French Principal Investigator submits the project proposal to the CNRS electronic system, Georgian PI should provide the research proposal submitted to the CNRS and its English translation on CD-R, in PDF format together with the supporting letter of commitment until June 15, 2018, 17:00 (Annex 2).
Information about the project in English and in French.
April 30, 2018 – Call announcement;
May 30, 2018 –deadline for online registration to the CNRS electronic system;
June 15, 2018 – Providing documents at SNRSFG;
February, 2019 – Notification on selected projects by CNRS
February –March, 2019 – announcement on selected projects
For further information you can address to the Contact Point at CNRS Gulnara Le Torrivellec (+33 1 44 96 44 53) e-mail: Gulnara.LETORRIVELLEC@cnrs-dir.fr