სიახლეები

ბიოლოგიის 27 -ე საერთაშორისო ოლიმპიადებისთვის შესარჩევი ტურების საბოლოო შედეგები

28/04/2016 15:57
რეიტინგული სია  იხილეთ ბმულში: ბიოლოგიის 27-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის  საქართველოს ნაკრები გუნდის წევრები 1 გვაზავა რომინა სსიპ ქ.აბაშის 1 საჯარო სკოლა 11 2 გერგაია თინათინ სსიპ - ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლა 11 3 ნოკოლაიშვილი ელენე სსიპ - აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა -მათემატიკის ქალაქ თბილისის №42 საჯარო სკოლა 12 4 კაპანაძე ვლადიმირი შპს დამოუკიდებელი გიმნაზია შავნაბადა 12 რეზერვისტები 1 ხარბედია თორნიკე სკოლა მარიოტა 12 2 ქათამაძე ბესიკი თბილისის 133 საჯარო სკოლა 12 3 ხვიჩია მარიამი (სსიპ - აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა -მათემატიკის ქალაქ თბილისის №42 საჯარო სკოლა) 12 4 ქოჩიაშვილი  ნიკოლოზი  ბაქსვუდის საერთაშორისო  სკოლა 11   შენიშვნა : სსიპ - შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის 2016 წლის18 მარტის N49 ბრძანებით დამტკიცებული „2016  წლის საერთაშორისო ოლიმპიადებისათვის საქართველოს ნაკრები გუნდების წევრების დაკომპლექტების, წვრთნისა და საერთაშორისო ოლიმპიადებში მონაწილეობის ადმინისტრირების პროცედურები და პირობების“ მე-11 მუხლის მე-8 პუნქტის თანახმად,   იმ შემთხვევაში თუ რეზერვისტებს შორის არიან მე-12 კლასელები,  მათ ნაცვლად წრთვნას გაივლიან რეზერვისტებსშორის არ მოხვედრილი რეიტინგული სიის მომდევნო უმცროს კლასელები. ყოველივე ზემოაღნიშნულის გათვალისწინებით, ვინაიდან ბილოგიის შესარჩევ ტურებში ოთხი მოსწავლის გარდა ყველა მე-12 კლასელია,  წრთვნას ნაცვლად,    ხარბედია თორნიკე (სკოლა მარიოტა) ქათამაძე ბესიკი ( თბილისის 133 საჯარო სკოლა) და ხვიჩია მარიამი (სსიპ - აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა -მათემატიკის ქალაქ თბილისის №42 საჯარო სკოლა) წვრთნას გაივლის გრიგოლია გიორგი (სსიპ - ვლადიმირ კომაროვის თბილისის ფიზიკა-მათემატიკის №199 საჯარო სკოლა) მე 11 კლასი. ბიოლოგიაში  საქართველოს ნაკრები გუნდი წარდგება ბიოლოგიის  27-ე საერთაშორისო ოლიმპიადაზე IBO 2016   ვიეტნამში, ჰანოიში 17-24 ივლისს.
სრულად

ფიზიკის 47-ე საერთაშორისო ოლიმპიადისთვის საქართველოს ნაკრები გუნდის შესარჩევი I-II-III-IV ტურების აპელაციის შედეგები

28/04/2016 12:06
ფიზიკის 47-ე საერთაშორისო ოლიმპიადისთვის საქართველოს ნაკრები გუნდის შესარჩევი I-II-III-IV ტურების აპელაციის შედეგები იხილეთ ბმულზე .
სრულად

2016 წლის მათემატიკის 57-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი მესამე და მეოთხე ტურის პირველადი შედეგები

27/04/2016 12:20
მათემატიკის მესამე და მეოთხე  ტურის შედეგები და შესარჩევ ტურებში მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები იხილეთ ბმულ ფაილებში: მათემატიკის   III  და IV ტურის შედეგები   მათემატიკის III ტურის მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები: დოლიძე თეკლე ბოტკოველი გიორგი როგავა მარიამი პაპიაშვილი სალომე ელყანიშვილი შოთა  ხოხიაშვილი ალექსანდრე გურგენიძე ლუკა საათაშვილი ალექსანდრე სახვაძე ნიკოლოზი გაგნიძე კონსტანტინე შალიბაშვილი ირაკლი ნიკოლეიშვილი ანა ბეჟანიშვილი დავითი თათოშვილი დავითი ლეფსვერიძე საბა ცუცხაშვილი ბაკური ყარანგოზიშვილი ელენე ბაღდავაძე გიორგი ხიზანიშვილი ლუკა   მათემატიკის IV ტურის მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები დოლიძე თეკლე ბოტკოველი გიორგი როგავა მარიამი პაპიაშვილი სალომე ელყანიშვილი შოთა ხოხიაშვილი ალექსანდრე გურგენიძე ლუკა საათაშვილი ალექსანდრე სახვაძე ნიკოლოზი გაგნიძე კონსტანტინე შალიბაშვილი ირაკლი ნიკოლეიშვილი ანა ბეჟანიშვილი დავითი თათოშვილი დავითი ლეფსვერიძე საბა ცუცხაშვილი ბაკური ყარანგოზიშვილი ელენე ბაღდავაძე გიორგი ხიზანიშვილი ლუკა მათემატიკაში მესამე და მეოთხე  ტურების შედეგების გასაჩივრების შემთხვევაში,   ფონდი საპრეტენზიო განაცხადებს  მიიღებს 2016  წლის  28 აპრილის 1 5 :00 საათამდე.   მათემატიკის საპრეტენზიო განაცხადების განხილვისა და მესამე და მეოთხე  შესარჩევი ტურების შედეგების გათვალისწინებით, დგინდება მოსწავლეთა  საბოლოო რეიტინგული სია, ნაკრები გუნდის წევრებისა და რეზერვისტების მითითებით, რომელიც გამოქვეყნდება ფონდის ოფიციალურ ვებგვერდზე არაუგვიანეს 201 6  4 მაისისა.   სააპელაციო განაცხადის ფორმა ბრძანება საპრეტენზიო კომისიის შექმნის შესახებ
სრულად

2016 წლის სეზონური სკოლების საგრანტო კონკურსის შედეგები

27/04/2016 10:47
2016 წლის სეზონური სკოლების  საგრანტო კონკურსში დარეგისტრირდა 53 საპროექტო წინადადება. კონკურსის პირობებთან შუსაბამობის გამო  ფონდის გენერალური დირექტორის ბრძანებით მოიხსნა 10 საპროექტო განაცხადი. გენ ერალური დირექტორის ბრძანება მოხსნილი პროექტების  შესახებ საკონკურსო კომისიამ  შემოსული საპროექტო განაცხადები  შეაფასა  „სეზონური სკოლების საგრანტო კონკურსის დებულების დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2014 წლის 26 ივნისის N77/ნ ბრძანებით დამტკიცებული დებულებით დადგენილი პროექტის შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად  და დასაფინანსებლად გამოავლინა  12 პროექტი, რომელიც წარუდგინა ფონდის გენერალურ დირექტორს დასამტკიცებლად. კომისიის მიერ შეფასებული პროექტები გენერალური დირექტორის ბრძანება გამარჯვებული პროექტების დამტკიცების შესა ხებ გენერალური დირექტორის ბრძანება
სრულად

2016 წლის ბიოლოგიის 27-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი პირველი და მეორე ტურის პირველადი შედეგები

26/04/2016 16:40
ბიოლოგიის   პირველი და მეორე  ტურის შედეგები და შესარჩევ ტურებში მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები იხილეთ მიბმულ ფაილებში: ბიოლოგიის   I  და II ტურის შედეგები ბიოლოგიის პირველი ტურის მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები: გვაზავა რომინა გერგაია თინათინ ნიკოლაიშვილი ელენე კაპანაძე ვლადიმირი ხარბედია თორნიკე ქათამაძე ბესიკი ხვიჩია მარიამი ქოჩიაშვილი ნიკოლოზი გოლეთიანი გიორგი მჭედლიშვილი მარიამი ზასოხაშვილი ილია ალბექიონი ელენე ჩარკვიანი ელენე კეღოშვილი საბა ჯავახაძე მათე გრიგოლია გიორგი ბლუიშვილი ნინო მშვიდობაძე ანანო მახაჭაძე გოდერძი გუგეშაშვილი ელენე სურმანიძე ანა მახათაძე თამთა ბიოლოგიის მეორე ტურის მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები: გვაზავა რომინა გერგაია თინათინ ნიკოლაიშვილი ელენე კაპანაძე ვლადიმირი ხარბედია თორნიკე ქათამაძე ბესიკი ხვიჩია მარიამი ქოჩიაშვილი ნიკოლოზი გოლეთიანი გიორგი მჭედლიშვილი მარიამი ზასოხაშვილი ილია ალბექიონი ელენე ჩარკვიანი ელენე კეღოშვილი საბა ჯავახაძე მათე გრიგოლია გიორგი ბლუიშვილი ნინო მშვიდობაძე ანანო მახაჭაძე გოდერძი გუგეშაშვილი ელენე სურმანიძე ანა მახათაძე თამთა   ბიოლოგიის პირველი და მეორე ტურების შედეგების გასაჩივრების შემთხვევაში,   ფონდი საპრეტენზიო განაცხადებს მიიღებს 2016  წლის  27 აპრილის 1 5 :00 საათამდე.   ბიოლოგიის საპრეტენზიო განაცხადების განხილვისა და პირველი და მეორე   შესარჩევი ტურების შედეგების გათვალისწინებით, დგინდება მოსწავლეთა  საბოლოო რეიტინგული სია, ნაკრები გუნდის წევრებისა და რეზერვისტების მითითებით, რომელიც გამოქვეყნდება ფონდის ოფიციალურ ვებგვერდზე არაუგვიანეს 201 6 წლის  28 აპრილისა.   სააპელაციო განაცხადის ფორმა ბრძანება საპრეტენზიო კომისიის შექმნის შესახებ  
სრულად

ბიოლოგიის 27-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი პირველი და მეორე ტურის ამოცანები და ამოხსნები

25/04/2016 16:41
სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით ,  23- 24  აპრილს  ფონდში გაიმართა ბიოლოგიის 27-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი პირველი და მეორე ტური. ბიოლოგიის შესარჩევი პირველი და მეორე  ტურის ამოცანები და ამოხსნები იხილეთ ბმულებზე: I ტურის ამოცანები და ამოხსნები. II ტურის ამოცანები და ამოხსნები.  
სრულად
http://rustaveli.org.ge/images/Images/News/IMG_8641%5B1%5D.JPG
25/04/2016 16:40

მათემატიკის 57-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის მესამე და მეოთხე ტურის ამოცანები და ამოხსნები

სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით ,  23- 24  აპრილს  ფონდში გაიმართა მათემატიკის 57-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი მესამე და მეოთხე ტური. მესამე და მეოთხე ტურის ამოცანები და ამოხსნები იხილეთ ბმულზე .
სრულად

ქიმიის 48 -ე საერთაშორისო ოლიმპიადებისთვის შესარჩევი ტურების საბოლოო შედეგები

25/04/2016 16:40
ქიმიის 2016 წლის 48-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი ტურების შედეგები იხილეთ ბმულზე .
სრულად

2016 წლის ფიზიკის 47-ე საერთაშორისო ოლიმპიადის შესარჩევი მესამე და მეოთხე ტურის პირველადი შედეგები

25/04/2016 16:39
სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აქვეყნებს ფიზიკის  მესამე და მეოთხე  ტურის შედეგებს, ასევე  შესარჩევ ტურებში მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომებს.  იხილეთ ბმულები: ფიზიკის ოთხივე ტურის პირველადი  შედეგები ფიზიკის მესამე  ტურის მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები: ეგრისელაშვილი არსენ პატაშური გელა გრიგოლია გიორგი შენგელია ცოტნე კრავიშვილი ელენე ნაბახტიანი ნუგზარ მდინარაძე დავით ხომერიკი გიორგი გაგნიძე კონსტანტინე გიორგაძე ნიკო ბრეგაძე სოფიო ხიზანიშვილი ლუკა ბუთბაია გიორგი ასათიანი გიორგი ფიზიკის მეოთხე  ტურის მონაწილე მოსწავლეთა ნაშრომები ეგრისელაშვილი არსენ პატაშური გელა გრიგოლია გიორგი შენგელია ცოტნე კრავიშვილი ელენე ნაბახტიანი ნუგზარ მდინარაძე დავით ხომერიკი გიორგი გაგნიძე კონსტანტინე გიორგაძე ნიკო ბრეგაძე სოფიო ხიზანიშვილი ლუკა ბუთბაია გიორგი ასათიანი გიორგი ფონდი მიიღებს ფიზიკის ოთხივე ტურის შედეგების გასაჩივრების საპრეტენზიო განაცხადებს   2016 წლის 2 7  აპრილის  1 5 :00 საათამდე.   საპრეტენზიო განაცხადების განხილვისა და  შესარჩევი ტურის შედეგების მიხედვით გათვალიწინებით დგინდება მოსწავლეთა რეიტინგული სია , რომელიც გამოქვეყნდება ფონდის ოფიციალურ ვებგვერდზე   არაუგვიანეს 201 6  წლის  28 აპრილისა. სააპელაციო განაცხადის ფორმა ბრძანება საპრეტენზიო კომისიის შექმნის შესახებ  
სრულად
http://rustaveli.org.ge/images/download.jpg
24/04/2016 13:02

2016 წლის 23 აპრილი ივანე ჯავახიშვილის 140 წლის იუბილეა

 „ის მეცნიერი, რომელიც მეცნიერების წინაშე თავის მოვალეობას პირნათლად ასრულებს, იმავ დროს ქართველ საზოგადოებასაც სარგებლობას მოუტანს“ - ივანე ჯავახიშვილი . „მათ შექმნეს უნივერსიტეტი - ფილმი I,  ივანე ჯავახიშვილი
სრულად